ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Elite League: Ακόμη μια σπουδαία εντός έδρας νίκη για τον ΓΣΕ (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η 28η αγωνιστική της Elite League.

Ο ΓΣΕ έκανε ακόμη ένα αποφασιστικό βήμα για να μπει με πλεονέκτημα έδρας στα Playoffs του πρωταθλήματος καθώς επικράτησε με 82-72 του Κόροιβου Αμαλιάδας στο κλειστό γυμναστήριο της Γεωργιανής.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παρκέ, με τον ΓΣΕ να αντιδρά στην β’ περίοδο και να πηγαίνει προηγούμενος στα αποδυτήρια με μόλις ένα καλάθι διαφορά. Στην επανάληψη ο αγώνας είχε χαρακτήρα ντέρμπι, με την ομάδα του Κυριάκου Παπαδόπουλου να είναι πιο εύστοχη και πιο αποτελεσματική στα τελευταία λεπτά του αγώνα και να καταφέρνει τελικά να σημειώσει ακόμη μια σπουδαία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 14-18, 22-16 (36-34), 24-25 (60-59), 22-13 (82-72)