ΑθλητικάΣημαντικά

Σπουδαίες νίκες για ΑΟΞ και Δόξα Δράμας – Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής της Superleague 2 (+ βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η 17η αγωνιστική της Superleague 2.

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΑΟΞ στο ντέρμπι κορυφής με τον Εργοτέλη, με τους «ακρίτες» να επικρατούν με 1-0 στο γήπεδο των Πηγαδίων. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Mikeladze στα μισά του β’ ημιχρόνου. Πλέον ο ΑΟΞ μετρά 7 συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (4 νίκες-3 ισοπαλίες).

Τα γκολ: Mikeladze 68’

Σπουδαία νίκη πέτυχε και η Δόξα Δράμας, η οποία επικράτησε με 2-1 του ΟΦ Ιεράπετρας στην Δράμα. To σκορ άνοιξε ο Μαυρίας στα μισά του α’ μέρους ενώ ο Wanderson ήταν αυτός που έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων στο ξεκίνημα του β’ μέρους ενώ για τον ΟΦΙ μείωσε ο Dalla Costa στα μέσα της επανάληψης.

Τα γκολ: Μαυρίας 24’, Wanderson 52’/ Dalla Costa 69’

SUPERLEAGUE 2 – 17Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Iωνικός-Παναχαϊκή 1-0

Διαγόρας Ρόδου-Λεβαδειακός 0-4

Α.Ο Ξάνθης-Εργοτέλης 1-0

Α.Ο Τρίκαλα-Α.Ο Χανιά 0-2

ΑΕ Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας 1-2

Δόξα Δράμας-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1