ΑθλητικάΣημαντικά

Απόδραση από το Ψυχικό για τον ΓΣΕ (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας.

Ο ΓΣΕ κατάφερε να φύγει νικητής με 93-91 από το Ψυχικό στο φινάλε της αναμέτρησης και ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις με 9 νίκες και 4 ήττες. Οι Ελευθεροπουλιώτες ήταν οδηγοί στο σκορ καθ’ όλη την διάρκεια του α’ ημιχρόνου, όμως στην γ’ περίοδο, το Ψυχικό κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση. Στο τελευταίο και κρίσιμο δεκάλεπτο, οι Ελευθεροπουλιώτες κατάφεραν να σκοράρουν 30 πόντους και τελικά να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνος από το Ψυχικό.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-21, 24-29 (43-50), 25-13 (68-63), 23-30 (91-93)

TΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΟΣ

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Παπανικολάου 6, Δελίδης 12 (4), Τσούτσος 10 (2), Κιούσης 3 (1), Μιλεντίγεβιτς 13 (3), Τσουργιάννης 10 (1), Κυρίτσης 34 (1), Μαρίνος, Αναγνωστόπουλος 3 (1).

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Τσιλούλης 8, Τσουμάνης 2, Ράπτης 22, Σταμπουλής 13 (3), Ερμείδης 2, Δημάκος 28 (2), Χάλαρης 9, Σιγκούνας, Νίκου 9 (2).