ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Χωρίς νίκη το φινάλε της Γ’ Εθνικής για τις Καβαλιώτικες ομάδες – Πρωταθλητής ο Ορφέας Ξάνθης

Πασχαλίδης Πρότυπες Κατασκευές

Ολοκληρώθηκε το φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στον Α’ Όμιλο με τον Ορφέα Ξάνθης να αναδεικνύεται πρωταθλητής. Όσον αφορά τις Καβαλιώτικες ομάδες, ανανέωσαν το ραντεβού τους με την Γ’ Εθνική και για την επόμενη σεζόν από την προηγούμενη αγωνιστική.

Στο Οφρύνιο σήμερα, ο Αετός αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στον Εθνικό Σοχού. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Θεοδωρίδη στο τέλος του α’ μέρους ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν λίγα λεπτά πριν την λήξη με τον Αργύρη Μπαρέττα. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αετός ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες (κόκκινη κάρτα ο Τελλίδης) ενώ οι φιλοξενούμενοι με 9.

Τα γκολ: Μπαρέττας 89’/ Θεοδωρίδης 44’

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Νέστος Χρυσούπολης και Ελπίδα Σαπών. Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα υποβίβασε την ομάδα της Ροδόπης στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Θράκης για την επόμενη σεζόν.

Τα γκολ:

Την ήττα με 2-0 γνώρισε στην Αλεξανδρούπολης ο Μ.Α Ορφανίου από την τοπική Ένωση σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι. Το σκορ άνοιξε για τους Εβρίτες στα τελευταία λεπτά του α’ μέρους ο Καρακασίδης ενώ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης ο Παπάζογλου διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα της Αλεξανδρούπολης.

Τα γκολ: Καρακασίδης 39’, Παπάζογλου 51’