Αθλητικά

Ε.Π.Σ.Κ. : Αποτελέσματα – Βαθμολογίες και επόμενες αγωνιστικές

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής στη Γ΄ Εθνική

Γ΄Εθνική

Αποτελέσματα 1ου ομίλου

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου- Απόλλων Παραλιμνίου  0-5

Μ. Α Καρπερής- Αετός Ορφανού 2-2

ΑΟΚ- Αρης Αβάτου 3-1

ΑΕ Διδυμοτείχου- Νέστος Χρυσούπολης(αναβολή λόγω βροχής και ακαταλληλότητας του γηπέδου)

Ελπίδα Σκουτάρεως- Μ. Α Ξηροποτάμου 2-0

Ορφέας Ξάνθης- Δόξα Προσκυνητών 2-1

 

Α΄ Ε.Π.Σ.Κ.

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

ΑΕΚ Καβάλας – Ν. Καρβάλη 3-0

Ν. Πέραμος – Ηρακλής Καβ. 3-0 α. α.

Θεολόγος – Ν. Καρυά 3-3

Πλατανότοπος – Χαλκερό 0-1

Βύρων – Αντιφίλιπποι 1-1

Ορφέας Ελ. – Χρυσοχώρι 10-0

Πέρνη – Λιμενάρια 2-0

 

Η Βαθμολογία

Ν. Πέραμος (10-3) 9

Αντιφίλιπποι (3-1) 7

Πέρνη (5-2) 7

Ν. Καρβάλη (3-4) 6

ΑΕΚ Καβάλας (6-3) 6

Θεολόγος (9-6) 4

Ν. Καρυά (7-6) 4

Βύρων (3-3) 4

Ορφέας Ελ. (11-2) 4

Πλατανότοπος (5-3) 3

Χρυσοχώρι (4-15) 3

Χαλκερό (3-5) 3

Λιμενάρια (1-8) 0

Ηρακλής (αποσύρθηκε)

 

Η Επόμενη Αγωνιστική

Πλατανότοπος – Ν. Πέραμος

Ηρακλής – Θεολόγος α. α.

Χαλκερό – Βύρων

Ν. Καρυά – Ορφέας Ελευθ.

Αντιφίλιπποι – Πέρνη

Χρυσοχώρι – ΑΕΚ Καβάλας

Λιμενάρια – Ν. Καρβάλη

 

Β΄Ε.Π.Σ.Κ.

(1ος Όμιλος)

 

Αποτελέσματα

Ποσειδώνας – Ποταμιά 2-1

Πηγές – Καλλιράχη 3-1

Ολυμπιακός Καβ. – Θεαγένης 3-1

Γέροντας – Λεκάνη 1-0

Ποντολίβαδο – Ξεριάς 2-5

Παναγία – ΠΑΟ Καβάλας 0-3

Πρίνος – Μυρμιδόνες 4-2

 

Η Βαθμολογία

       Ποσειδώνας (6-2) 6

        Πρίνος (7-3) 6

        Πηγές (5-2) 6

        ΠΑΟ Καβάλας (3-0) 4

        Ξεριάς (5-2) 4

        Καλλιράχη (7-5) 3

        Μυρμιδόνες (6-4) 3

        Ποταμιά (2-2) 3

        Ολυμπιακός Καβ. (3-2) 3

        Γέροντας (2-4) 3

        Θεαγένης (2-5) 0

        Λεκάνη (1-4) 0

        Παναγία (0-7) 0

        Ποντολίβαδο (4-11) 0

 

Η Επόμενη Αγωνιστική

Ποταμιά – Θεαγένης

Λεκάνη – Ποσειδώνας

Καλλιράχη – Ολυμπιακός Καβ.

Μυρμιδόνες – Γέροντας

Ξεριάς – Πηγές

ΠΑΟ Καβάλας – Πρίνος

Παναγία – Ποντολίβαδο

 

(2ος Όμιλος)

Κρηνίδες – Πολύστυλο 2-0

Ορφάνι – Παλαιοχώρι 3-2

Ελευθερές – Ζυγός 1-0

Φίλιπποι – Αγ. Ανδρέας 4-1

Φωλιά – Αμισιανά 1-0

Αμυγδαλεώνας – Κάρυανη 2-0

Βυζάντιο – Ελαιοχώρι 1-0

 

Η Βαθμολογία

 

Φωλιά (5-1) 6

Φίλιπποι (7-1) 6

Αμυγδαλεώνας (5-2) 6

Κρηνίδες (4-1) 6

Βυζάντιο (4-3) 4

Παλαιοχώρι (9-5) 3

Κάρυανη (2-2) 3

Ορφάνι (4-4) 3

Ελευθερές (3-7) 3

Ζυγός (3-4) 1

Αγ. Ανδρέας (3-7) 0

Ελαιοχώρι (0-3) 0

Αμισιανά (0-4) 0

Πολύστυλο (1-6) 0

 

Η Επόμενη Αγωνιστική

Πολύστυλο – Αμισιανά

Παλαιοχώρι – Κρηνίδες

Αγ. Ανδρέας – Φωλιά

Ζυγός – Ορφάνι

Κάρυανη – Φίλιπποι

Ελαιοχώρι – Ελευθερές

Βυζάντιο – Αμυγδαλεώνας

 

Γ΄Ε.Π.Σ.Κ.

Αποτελέσματα

Ακροπόταμος – Λύκοι 3-0

Κεραμωτή – Γραβούνα 3-0 α. α.

ΑΕ Πιερέων – Παγγαίο 2-1

Ακροβούνι – Μυρτόφυτο 2-1

Καβάλα 2004 – Ελπίδες 3-0

Αγ. Λουκάς – Μαριές 2-1

 

Η Βαθμολογία

 

Καβάλα 2004 (13-2) 9

Κεραμωτή (9-1) 9

Ακροβούνι (6-3) 7

Ακροπόταμος (6-1) 6

ΑΕ Πιερέων (4-4) 6

Αγ. Λουκάς (3-4) 4

Μαριές (4-4) 3

Μυρτόφυτο (3-6) 3

Λύκοι (4-10) 3

Παγγαίο (4-7) 1

Ελπίδες (2-8) 1

Γραβούνα –

 

Η Επόμενη Αγωνιστική

 

Ακροπόταμος – Καβάλα 2004

Ελπίδες – ΑΕ Πιερέων

Λύκοι – Κεραμωτή

Παγγαίο – Αγ. Λουκάς

Γραβούνα – Ακροβούνι

Μυρτόφυτο – Μαριές



Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Accept privacy policy

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Close