ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

«Φουλαριστός» για Playoffs ο ΓΣΕ – Επικράτησε του Α.Ο Παγκρατίου στην Ελευθερούπολη (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

O ΓΣΕ κατάφερε να επικρατήσει του Α.Ο Παγκρατίου με 82-68 για την 5η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος της Α2’ και πλέον θέλει να διατηρηθεί στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας ενόψει των Playoffs ανόδου.

Οι δυο ομάδες πήγαν μαζί στο σκορ στο α’ ημίχρονο στην Ελευθερούπολη, στο γ’ δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο «πάτησαν γκάζι» και κατάφεραν να «κλειδώσουν» την 12η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 17-18 (39-36), 20-16 (59-53), 23-15 (82-68)

TO ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΟΣ

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Παπασάβογλου, Μπάτσος, Τσιλούλης 21 (3), Τσουμάνης 12, Ράπτης 7, Ερμείδης 2, Χαρίτογλου, Δημάκος 20 (2), Χάλαρης 13 (2), Νίκου 7 (1).

Α.Ο Παγκράτι (Λιόγας): Κουφόπουλος 14 (1), Ονάσογλου 5 (1), Ματαλιωτάκης 10, Ξύδης 9 (2), Καραμαλέγκος 11 (1), Πεφάνης 10 (2), Δαμιανός, Ντιαλό 7, Γκαβασιάδης 2.