ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Γ’ Εθνική: Ήττα του Μ.Α Ορφανίου στην Κομοτηνή – Ανταγωνιστικός κόντρα στον Πανθρακικό (+ βαθμολογία)

Την ήττα με 3-1 γνώρισε στο ΔΑΚ Κομοτηνής ο Μ.Α Ορφανίου και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, παρουσιάζοντας όμως ένα άκρως ανταγωνιστικό πρόσωπο.

Το σκορ άνοιξε για ο Πανθρακικός πριν την συμπλήρωση του πρώτου λεπτού. Ο Βάσκος πάσαρε μέσα στην περιοχή στον Γκουτσίδη και αυτός με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ. Η απάντηση του Μέγα ήταν άμεση όταν δέκα λεπτά αργότερα ο Ηλιόπουλος έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Καρακούτης ισοφάρισε με κεφαλιά νικώντας τον Κοτσάκη για το 1-1. Μάλιστα λίγο έλειψε ο Μέγας να πετύχει την ολική ανατροπή στη τελευταία φάση του ημιχρόνου, όταν ο Μετσεντσβίλι βρέθηκε απέναντι από τον Κοτσάκη, αλλά ο Σαπναρας με φανταστικό τάκλιν γλίτωσε το γκολ για τον Πανθρακικό.

Στην επανάληψη, ο Μέγας ήταν και πάλι αυτός που απείλησε πρώτος όμως ο Κοτσάκης έκανε μεγάλη απόκρουση στο σουτ του Καρακούτη από κοντινή απόσταση στο 51’ της αναμέτρησης. Τελικά ο Πανθρακικός θα πάρει εκ νέου το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βάσκου, σε παράβαση που κέρδισε ο ίδιος στο 74’. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Στοϊνοβιτς, ο οποίος πέρασε σαν αλλαγή, με κεφαλιά θα «κλειδώσει» το τρίποντο για τους «πράσινους».

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Πανθρακικός (Μπαχαρίδης): Κοτσάκης, Αντωνιάδης, Αρετάς, Σαπνάρας, Σιδηρόπουλος, Κωσταρέλης, Γιαννακιτσίδης, Φουρλατάρας, Βάσκος, Ντίνας, Γκουτσίδης.

Μ.Α Ορφανίου (Καραμπιμπέρης): Παπαδόπουλος, Πέλκας, Αφεντούλιδης, Κόμνος, Ντουρσάι, Γεωργιάδης, Ηλιόπουλος, Τζάτζος, Καρακούτης, Αλεξόπουλος, Μετσεντσβίλι.

Τα γκολ: Γκουτσίδης 1’, Βάσκος 74’, Στοϊνοβιτς 82’/ Καρακούτης 12’