ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Γ’ Εθνική: Ήττες για Νέστο και Μ.Α Ορφανίου (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Την ήττα γνώρισαν αμφότερες οι δυο Καβαλιώτικες ομάδες του Νομού μας στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Νέστος ηττήθηκε με 3-0 στο Παραλίμνι Σερρών από τον τοπικό Απόλλωνα. Το σκορ άνοιξε στα μισά του α’ μέρους ο Γεωργιάδης ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Καρυοφύλλης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το 3-0 σημείωσε ο Σερβές στο 78’ ενώ αξίζει να σημειωθεί πως ο Νέστος αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο λόγω αποβολής του Μπλιού.

Τα γκολ: Γεωργιάδης 23’, Καρυοφύλλης 26’, Σερβές 78’

Ο Μ.Α Ορφανίου γνώρισε την ήττα με 3-0 στην Θεσσαλονίκη από τον Θερμαϊκό. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τα τρία τέρματα στην επανάληψη της αναμέτρησης με τον Σιούτα να ανοίγει το σκορ λίγο πριν συμπληρωθεί η μια ώρα αγώνα, ο Πασιάρδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 74’ ενώ το τελικό 3-0 έκανε ο Αγγελίδης λίγα λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα.

Τα γκολ: Σιούτας 58’, Πασιάρδης 74’, Αγγελίδης 86’