ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Γ’ Εθνική: Πήρε το ντέρμπι ο Βύρωνας – Ήττα για τον Νέστο στην Ξάνθη (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Πασχαλίδης Πρότυπες Κατασκευές

Ο Βύρωνας Καβάλας έφυγε με τους τρεις βαθμούς από το Ορφάνι, καθώς επικράτησε του τοπικού Μέγα με 3-2. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 40’ με τον Καρακούτη, όμως λίγο αργότερα, ο Πτηνόπουλος ισοφάρισε για τον Βύρωνα ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Παντελίδης έδωσε προβάδισμα στους περσινούς νταμπλούχους Καβάλας. Στα μισά της επανάληψης ο Βύρωνας κατάφερε να πάρει κεφάλι δυο τερμάτων ενώ ο Καρακούτης με δεύτερο προσωπικό τέρμα του κατάφερε να μειώσει στο τελικό 2-3.

Τα γκολ: Καρακούτης 40’, 80’/ Πτηνόπουλος 43’, 72′, Παντελίδης 45’

Ο Νέστος προσπάθησε να πάρει κάτι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στον ΓΣ Ξάνθης, όμως τελικά ηττήθηκε με 1-0 στο γήπεδο του ΑΟΞ. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Ιωαννίδης στο πρώτο ημίχρονο.

Τα γκολ: Ιωαννίδης 32’