ΑθλητικάΣημαντικά

H Δόξα Αμυγδαλεώνα πρωταθλήτρια της Β2’ κατηγορίας – Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής (+βαθμολογία)

banner

Τον τίτλο της Β2’ κατηγορίας πανηγύρισε σήμερα η Δόξα Αμυγδαλεώνα.

Οι «μαυραετοί» αναδείχθηκαν ισόπαλοι στον Πρίνο κόντρα στον Άρη, όμως και ο Μακεδονικός Αμισιανών έμεινε στην ισοπαλία, με αποτέλεσμα η Δόξα Αμυγδαλεώνα να αναδειχθεί και μαθηματικά πρωταθλήτρια.

 

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 21Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ατρόμητος Λεκάνης-Π.Ο Κεραμωτής 0-3

Μακεδονικός Αγιάσματος-Απόλλων Χρυσοχωρίου 0-1

Φάρος Μαριών-Ποσειδώνας Καβάλας 1-4

Μαίανδρος Γέροντα-Πανιώνιος Ξεριά 1-1

Μυρμιδόνες Καβάλας-Α.Ο Ποταμιάς 0-2

Αίας Παναγίας-Ποντιακός Ποντολιβάδου 2-0

 

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Π.Ο Κεραμωτής 57 (80-16)
  2. Απόλλων Χρυσοχωρίου 47 (57-20)
  3. Μακεδονικός Αγιάσματος 42 (36-20)
  4. Ποσειδώνας Καβάλας 36 (40-31)
  5. Πανιώνιος Ξεριά 33 (40-23)
  6. Α.Ο Ποταμιάς 32 (33-33)
  7. Μαίανδρος Γέροντα 31 (30-43)
  8. Αίας Παναγίας 27 (34-44)
  9. Μυρμιδόνες Καβάλας 17 (28-42)
  10. Ατρόμητος Λεκάνης 14 (18-41)
  11. Ποντιακός Ποντολιβάδου 13 (27-40)
  12. Φάρος Μαριών 8 (26-58)

* Το σωματείο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΕΚΑΝΗΣ έχει τιμωρηθεί με -3 βαθμούς

 

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 21Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άρης Πρίνου-Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-0

Μακεδονικός Αμισιανών-Κεραυνός Καλλιράχης 1-1

Ηρακλής Καβάλας-Καβάλα 2004 0-0

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ελπίδες Καβάλας 0-0

Άρης Ζυγού-Ασπίδα Πολυστύλου 1-0

Ρεπό: Άγιος Λουκάς

 

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Δόξα Αμυγδαλεώνα* 39 (28-15)
  2. Μακεδονικός Αμισιανών* 36 (39-18)
  3. Ηρακλής Καβάλας 35 (43-14)
  4. Καβάλα 2004* 32 (41-25)
  5. ΠΑΟΚ Καβάλας* 31 (29-16)
  6. Άρης Πρίνου* 30 (37-29)
  7. Άρης Ζυγού* 25 (35-28)
  8. Ασπίδα Πολυστύλου* 23 (24-29)
  9. Κεραυνός Καλλιράχης* 21 (25-43)
  10. Ελπίδες Καβάλας* 8 (9-38)
  11. Άγιος Λουκάς* 2 (11-55)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

** Το σωματείο ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ έχει τιμωρηθεί με -3 βαθμούς

*** Το σωματείο ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ έχει τιμωρηθεί με -6 βαθμούς

 

Β3’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 21Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣ Παγγαίο-Αστέρας Φωλιάς 0-5

Κεραυνός Ελευθερών-Α.Ο Κάρυανης 2-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 1-1

ΑΕ Πιερέων-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρεά 2-5

Α.Ο Ελαιοχωρίου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-2

Ρεπό: M.A Oρφανίου

 

Β3’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. M.A Ορφανίου* 53 (67-12)
  2. Αστέρας Φωλιάς* 41 (51-24)
  3. Κεραυνός Ελευθερών* 38 (43-19)
  4. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 34 (42-24)
  5. ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα* 30 (43-29)
  6. Α.Ο Κάρυανης* 29 (37-34)
  7. Ατρόμητος Ακροβουνίου* 25 (40-35)
  8. Α.Ο Ελαιοχωρίου* 23 (32-28)
  9. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος* 17 (20-50)
  10. ΑΕ Πιερέων 10 (20-48)
  11. ΑΣ Παγγαίο* -3 (6-97)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

** Το σωματείο ΑΣ ΠΑΓΓΑΙΟ έχει τιμωρηθεί με -3 β



Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Accept privacy policy

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Close