ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Ήττα για τον ΑΟΚ στον Βόλο (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ο ΑΟΚ συνεχίζει να ανεβαίνει τον δικό του γολγοθά προς την λύτρωση του Ιανουαρίου. Λίγη ώρα πρίν στο Πανθεσσαλικό, οι νεαροί «αργοναύτες» του Νίκου Καραμπιμπέρη ηττήθηκαν με 7-0 από την Νίκη Βόλου για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Το σκορ άνοιξε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ ο Miranda νωρίς στο παιχνίδι ενώ ο Mece διπλασίασε τα τέρματα των Βολιωτών με την ολοκλήρωση 10 λεπτών αγώνα. Λίγα λεπτά αργότερα ο Rojano ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και ο Τσουκαλάς έκανε το 4-0 λίγα δευτερόλεπτα αργότερα. Το 5-0 πέτυχε ο Lucas Garcia με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Στην επανάληψη ο Bossio έγραψε το 6-0 στο 60’ ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Βασιλείου σημείωσε το τελικό 7-0. Αξίζει να σημειωθεί πως λόγω προβλημάτων η ομάδα της Καβάλας ταξίδεψε στον Βόλο με 11 ποδοσφαιριστές όμως μπορούσαν να αγωνιστούν μονάχα οι 10 καθώς ο Καρυπίδης αποτελεί αναπληρωματικός τερματοφύλακας.

Τα γκολ: Miranda 4’, Mece 10’, Rojano 15’, Τσουκαλάς 17’, Garcia 30’, Bossio 60’, Βασιλείου 68’

OI ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Περιστερίδης, Κυρίτσης, Τσιμπούκας, Γρομητσάρης (46’ Αλιατίδης), Mece (46’ Bossio), Τσουκαλάς (46’ Παναγιωτίδης), Βασιλείου, Miranda (46’ Μπάλλας), Τζοβάρας, Garcia, Rojano (46’ Αλπιντζής).

Α.Ο Καβάλα (Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Χατζηγεωργίου, Κλεπουσνιώτης, Γιαννακός, Λαμπαδίτης, Θαλασσινός, Βορδοναράκης, Απόσογλου, Καμαρίδης, Παπαδόπουλος.

SUPER LEAGUE 2 – 8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νίκη Βόλου-Α.Ο Καβάλα 7-0

ΠΑΟΚ Β’-Α.Ο Ξάνθη 0-1

Ολυμπιακός Β’-Βέροια 1-1

ΑΕ Λάρισα-Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0

Ολυμπιακός Βόλου-Θεσπρωτός 0-1

Α.Ο Τρίκαλα-Πιερικός 1-0