ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Ήττα στην Τρίγλια για τον ΑΟΚ – «Φωτιά» στην κορυφή της βαθμολογίας

Την ήττα με 3-2 γνώρισε στην Χαλκιδική ο ΑΟΚ από τον Π.Ο Τρίγλιας στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Football League, βάζοντας «στοπ» στο νικηφόρο σερί των «αργοναυτών».

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης με τον Ποζατζίδη, όμως ο ΑΟΚ απάντησε λίγα λεπτά αργότερα με αυτογκολ του ίδιου παίκτη.

Ο Τόσκας έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα της Χαλκιδικής δέκα λεπτά πριν το τέλος του α’ μέρους.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης ο ΑΟΚ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει εκ νέου, όταν ο Κόκκορης εκτέλεσε πέναλτυ όμως ο Παλαβράκης απόκρουσε και λίγο αργότερα ο πρώην ποδοσφαιριστής του ΑΟΚ, Άγγελος Παπαστεριανός με καρφωτή κεφαλιά έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του κάνοντας το 3-1.

Στο 79’ οι «αργοναύτες» μείωσαν εκ νέου με μια πανέμορφη εκτέλεση φάουλ του Ορφανίδη όμως δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Τα γκολ: Ποζαντζίδης 1’, Τόσκας 35’, Παπαστεριανός 54’/ Ποζατζίδης (αυτ.) 23’, Ορφανίδης 79’

OI ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΠΟ Τρίγλιας (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σενγκιέρσκις, Α. Παπαστεριανός, Βοσκόπουλος, Μ. Παπαστεριανός, Σαρβανίδης, Δόρης, Τότσκα, Ζκγούρι, Ποζατζίδης.

Α.Ο Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς (60′ Τενεκές), Στίκας, Παντεκίδης (70′ Γιαλαμούδης), Γαβριηλίδης, Κόκκορης (70′ Παπαδόπουλος), Θωμαΐδης (60′ Μελισσόπουλος), Βαλαβανόπουλος (46′ Κολλάς), Ορφανίδης, Αδαμάκης.