ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Κεραυνός Κρηνίδων – Άρης Ζυγού 2-1 (Φωτογραφίες)

Ο Κεραυνός Κρηνίδων στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας πήρε το τρίποντο απέναντι στον Άρη Ζυγού.

Στο 19΄ο Τσιακιρίδης με μακρινό σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους κάνοντας το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 42΄με τον Χατζηχαραλάμπους Χ. και το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 1-1.

Στο 90΄ η ομάδα του Κεραυνού Κρηνίδων κέρδισε πέναλτι από χέρι του αμυντικού του Άρη Ζυγού. Το εκτέλεσε ο Πασχαλίδης με τον Χαδόλια αρχικά να αποκρούει και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης, Πασχαλίδης,  να πετυχαίνει το τελικό 2-1.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ: Ντομί, Πασβάντης (95΄Κομνηνακίδης), Αρσονιάδης Α (46΄Σταμούλης) ,  Τσεσούρης, Συμεωνίδης, Καρασακαλίδης, Πασχαλίδης, Αρσονιάδης Γ., Κυριακίδης (37΄ λ. τραυμ. Αντωνάκης), Κωταϊδης, Τσιακιρίδης (63΄Κατσάρας).

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ: Χαδόλιας, Ιβανίδης, Ταλάκου, Χ΄Γεωργίου, Κων/νίδης, Δομουτζόγλου, Nertil, Χ΄Χαραλάμπους Χ., Αβραμίδης (83΄Προυσαεύς) , Σκαμνός,  Χ΄Χαραλάμπους Γ.

Δείτε ορισμένες φωτογραφίες από το χθεσινό παιχνίδι της πρεμιέρας της Β΄Τοπικής Κατηγορίας ΕΠΣΚ: