Αθλητικά

Κληρώθηκαν τα κύπελλα της ΕΠΣ Καβάλας

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τα δυο κύπελλα της ΕΠΣ Καβάλας, του καθιερωμένου κυπέλλου της Ένωσης αλλά και του νεοσύστατου κυπέλλου κατηγοριών.

Όσον αφορά το κύπελλο της ΕΠΣ Καβάλας οι ομάδες που μπήκαν στην κληρωτίδα, χωρίστηκαν σε 13 Ομίλους των τεσσάρων ομάδων με τις δυο πρώτες να προκρίνονται από κάθε όμιλο.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Αίας Παναγίας
  2. ΑΟ Ποταμιά
  3. Δόξα Θεολόγου
  4. Φάρος Μαριών

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Αναγέννηση Λιμεναρίων
  2. Αρης Πρίνου
  3. Θεαγένης
  4. Κεραυνός Καλλιράχης

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Απόλλων Χρυσοχωρίου
  2. Ατρόμητος Λεκάνης
  3. Νέστος Χρυσούπολης
  4. Πανιώνιος Ξεριά

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Καβάλα 2004
  2. Κεραυνός Περνης
  3. Μυρμιδόνες Καβάλας
  4. Ναζιανζός

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Άγιος Λουκάς
  2. Ατρόμητος Χαλκερού
  3. ΠΑΟΚ Καβάλας
  4. Ποντιακός Ποντολιβάδου

 

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Άρης Πηγών
  2. Μαίανδρος Γέροντα
  3. Μακεδονικός Αγιάσματος
  4. Π.Ο Κεραμωτής

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΑΕΚ Καβάλας
  2. Βύρωνας Καβάλας
  3. Ολυμπιακός Καβάλας
  4. Ποσειδώνας Καβάλας

 

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Αετός Ορφανού
  2. Α.Ο Ελαιοχωρίου
  3. Ατρόμητος Ακροβουνίου
  4. Μακεδονικός Αμισιανών

 

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Ασπίδα Πολυστύλου
  2. Άρης Ζυγού
  3. Κεραυνός Κρηνίδων
  4. Μ.Α Φιλίππων

 

Ι’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Α.Ο Καβάλα
  2. Δόξα Αμυγδαλεώνα
  3. Ελπίδες Καβάλας
  4. Ηρακλής Καβάλας

 

Κ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. Αστέρας Φωλιάς
  2. Βρασίδας Ν. Περάμου
  3. Κεραυνός Ελευθερών
  4. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Λ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΑΕ Πιερέων
  2. Α.Ο Κάρυανης
  3. Μ.Α Ορφανίου
  4. Φρίξος Πλατανοτόπου

 

Μ’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΑΣ Παγγαίο
  2. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
  3. Ένωση Παγγαϊικού Δρυάδας
  4. Ορφέας Ελευθερούπολης

 

Οι αγωνιστικές θα πραγματοποιηθούν:

1η αγωνιστική (25-26/08/2018)

2η αγωνιστική (01-02/09/2018)

3η αγωνιστική (08/09/2018)

 

Στο κύπελλο κατηγοριών, υπάρχουν νοκ-άουτ αναμετρήσεις από την αρχή. Συγκεκριμένα τα ζευγάρια της α’ φάσης:

Α’ κατηγορία

Ατρόμητος Χαλκερού-Βύρων Καβάλας

Βρασίδας Ν. Περάμου-Δόξα Θεολόγου

Ολυμπιακός Καβάλας/Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Κεραυνός Κρηνίδων

Ναζιανζός-ΑΕΚ Καβάλας

Ορφέας Ελευθερούπολης-Αρης Πηγών

Θεαγένης-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Φρίξος Πλατανοτόπου-Μ. Α Φιλίππων

 

Β1 κατηγορία

Αίας Παναγίας-Α.Ο Ποταμιάς

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μυρμιδόνες Καβάλας

Ατρόμητος Λεκάνης-Πανιώνιος Ξεριάς

Π.Ο Κεραμωτής-Μακεδονικός Αγιάσματος

Ποσειδώνας Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντας

 

Β2’ κατηγορία

Ασπίδα Πολυστύλου-ΠΑΟΚ Καβάλας

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Αγιος Λουκάς

Ηρακλής Καβάλας-Ελπίδες Καβάλας

Καβάλα 2004-Αρης Ζυγού

Καλλιράχης-Αρης Πρίνου

 

Β3’ κατηγορία

ΑΕ Πιερέων-Αστέρας Φωλιάς

ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΑΣ Παγγαίο

Ένωση Παγγαϊικού Δρυάδας-ΑΟ Κάρυανης

Κεραυνός Ελευθερών-Μ. Α Ορφανίου

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Accept privacy policy

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Close