Αθλητικά

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης – Α.Ε.Καβάλας 2-2
(Ρεπορτάζ + Φωτογραφίες)

Σ’ ένα πολύ καλό και δυνατό παιχνίδι, η τυπικά γηπεδούχος ομάδα της Νέας Καρβάλης αντιμετώπισε την ΑΕΚαβάλας, με το τελικό σκορ να δείχνει 2-2.

Το παιχνίδι, λόγω τιμωρίας της έδρας της Νέας Καρβάλης έγινε στο γήπεδο των Φιλίππων.

Ο Ναζιανζός έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, μιας και κέρδισε πέναλτι με τον Μακαρίδη το οποίο απέκρουσε ο Χαδολιας.

Η ΑΕΚαβάλας προηγήθηκε με τον Άγγο στο 3ο μόλις λεπτό και στο 11ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα (1-1) με σκόρερ τον Χαραλαμπίδη.

Στο 27΄ ο Γκρούνοβ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Νέας Καρβάλης με 2-1 και στο 38΄, πάλι ο Άγγος για την ΑΕΚ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και το δεύτερο για την ομάδα του, κάνοντας το 2-2.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Μακαρίδης κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο ίδιος αλλά ο Χαδολιας απέκρουσε με τα πόδια, στην επαναφορά οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα η οποία σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ ΝΕΑΣ ΚΑΡΒΑΛΗΣ: Μώραλης, Κορτσα, Αδαμίδης, Φωτόπουλος, Χαραλαμπίδης, Τουμπουλίδης, Γκρούνοβ, Λάσκαρης, Ισακου (93΄Τορα), Παπάζογλου (68΄Χατζηβασιλειάδης), Μακαρίδης

Α.Ε.ΚΑΒΑΛΑΣ: Χαδολιας, Στερνιώτης, Τσονακας (46΄Κουκούμης), Σιδηρόπουλος, Λιολιος (28΄Γοριδαρης), Ισα, Αγγελόπουλος, Σάσσος (83΄Κρυσικος) , Σακόπουλος (67΄Άγγος Ν.) , Νομικός, Άγγος.

Δείτε ορισμένες φωτογραφίες από το παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο των Φιλίππων…

Το 0-1 από τον Άγγο

Το 1-1 από τον Χαραλαμπίδη

Το 2-1 από τον Γκρούνοβ

Το 2-2 πάλι με τον Άγγο