ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Νέα – αναμενόμενη – ήττα για τον ΑΟΚ από τον Αλμωπό Αριδαίας

Πασχαλίδης Πρότυπες Κατασκευές

Νέα – αναμενόμενη – ήττα για τους «αργοναύτες», καθώς στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Super League 2 ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε με 6-0 του ΑΟΚ στο «Ανθή Καραγιάννη».

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον 22χρονο επιθετικό Leonel Rivas στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ο Κολλαράς διπλασίασε τα τέρματα του Αλμωπού στα μισά του α’ μέρους ενώ ο Παρασκευάς έκανε το 3-0 λίγο μετά την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Ο Χρήστος Ρόβας σημείωσε το 4-0 λίγο πριν το τέλος του α’ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ρόβας σκόραρε εκ νέου στο 65’ για το 5-0 ενώ το τελικό 6-0 πέτυχε ο νεαρός Αργεντίνος επιθετικός, Leonel Rivas λίγα λεπτά αργότερα.

Όσον αφορά τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του ΑΟΚ, στάθηκαν αξιοπερεπώς καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού καθώς για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πίεζαν και απειλούσαν συνεχώς την εστία του Κώστα Παπαποστόλου ο οποίος πραγματοποίησε σπουδαίες επεμβάσεις.

Τα γκολ: Rivas 3’, 67’, Κολλαράς 25’, Παρασκευάς 32’, Ρόβας 39’, 65’

Α.Ο Καβάλα (Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Θαλασσινός, Γιαννάκος, Χατζηγεωργίου, Παπαδόπουλος, Κλεπουσνιώτης, Ταχτατζίδης, Απόσογλου, Λαμπαδίτης, Καμαρίδης, Βορδοναράκης.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Παϊτέρης, Παρασκευάς (46’ Γιαλαμούδης), Σουλιώτης (46’ Σταμπουλίδης), Σέχου (55’ Αδαμίδης), Πρίκας, Κέρθι, Ασλαμπάλογλου (46’ Μπακουτσής), Κολλαράς, Ρόβας, Τριανταφυλλάκης (46’ Καράμπελας), Ρίβας.

SUPER LEAGUE 2 – 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α.Ο Καβάλα-Αλμωπός Αριδαίας 0-6

Βέροια-Απόλλων Λάρισας 5-1

Α.Ο Ξάνθη-Ολυμπιακός Βόλου 2-0

Θεσπρωτός-Νίκη Βόλου 2-0