ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Νίκες σωτηρίας για Νέστο και Μ.Α Ορφανίου – Εκτός τίτλου και μαθηματικά ο Αετός (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η 14η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Ο Αετός γνώρισε την ήττα με 1-0 στους Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης από τον Ηρακλή και έμεινε και μαθηματικά εκτός διεκδίκησης του τίτλου. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε λίγο πριν το ημίωρο του παιχνιδιού ο Αργυρίου.

Τα γκολ: Αργυρίου 29’

«Διπλό» σωτηρίας για τον Νέστο στην Ξάνθη κόντρα στον πρωτοπόρο Ορφέα με 2-1. Οι Χρυσοπουλιώτες κατάφεραν να προηγθούν νωρίς στο παιχνίδι με τον Baykara ενώ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Παπαδόπουλο. Οι Ξανθιώτες κατάφεραν να μειώσουν στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Τοραμανίδη.

Τα γκολ: Τοραμανίδης 90’/ Baykara 16’, Παπαδόπουλος 58’

Σπουδαία εντός νίκη με την οποία έσωσε και μαθηματικά την κατηγορία πέτυχε ο Μ.Α Ορφανίου, καθώς επικράτησε με 1-0 του Πανδραμαϊκού. Το «χρυσό» γκολ παραμονής για τους περσινούς πρωταθλητές Καβάλας πέτυχε ο Παλληκαράς στα μισά της επανάληψης.

Τα γκολ: Παλληκαράς 70’