ΑθλητικάΣημαντικά

Νίκη με ανατροπή για τον ΓΣΕ – Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής της Α2’ (+ βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η 7η αγωνιστική της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας.

Ο ΓΣΕ επικράτησε του Α.Ο Τρίτων με 69-62 με ανατροπή στο β’ ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν προηγούμενοι στο σκορ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού και κατάφεραν να διατηρήσουν ένα μικρό προβάδισμα μέχρι και το τέλος του α’ μέρους. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν να πετύχουν την πρώτη τους νίκη για το 2021 και να παραμείνουν ζωντανοί στην διεκδίκηση μιας θέσης στα PlayOffs.

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 19-16 (32-35), 22-17 (54-52), 15-10 (69-62)

ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΟΣ

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Μπάτσος, Τσιλούλης 7 (1), Τσουμάνης 5, Ράπτης 8, Σταμπουλής 10 (2), Ερμείδης 16 (4), Χαρίτογλου, Δημάκος 9 (1), Χάλαρης 7 (1), Νίκου 7 (1).

Α.Ο Τρίτων (Μιχελάκος): Καφέζας 3, Ντούσιας 3, Θεοδώρου 26 (2), Γερομιχαλός 9 (1), Σταθόπουλος 3 (1), Μάντζαρης 11, Παπαδημητρίου 5, Νάνος, Πράπας 2, Κατσουλάκος, Σαρλής.