Kouros-Black-Friday
Photo-Synthesis

ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των Πρωταθληματων της ΕΠΣ Καβάλας – Ορίστηκαν οι Όμιλοι του Κυπέλλου

Πασχαλίδης Πρότυπες Κατασκευές
Δεν πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας, η οποία μεταφέρθηκε σε νέα ημερομηνία.

Οι ομάδες χωρίστηκαν σε 9 Ομίλους των τεσσάρων ομάδων – πλην του Ομίλου της Θάσου που θα συμμετάσχουν 3 ομάδες – με γεωγραφικά κριτήρια. Οι Όμιλοι θα έχουν δύο ομάδες από την Α’ Κατηγορία και δύο από την Β’ Κατηγορία με γηπεδούχο την ομάδα από την μικρότερη κατηγορία.

 

ΚΎΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Α’ ΦΑΣΗ

 

Α’ Όμιλος

1. Α.Ο Ποταμιάς

2. Αίας Παναγίας

3. Θεαγενης

4. Άρης Πρινου

 

Β’ Όμιλος

1. Αναγέννηση Λιμεναριων

2. Δόξα Θεολόγου

3. Κεραυνός Καλλιραχης

 

Γ’ Όμιλος

1. Απόλλων Χρυσοχωρίου

2. Μακεδονικός Αγιασματος

3. Πανιώνιος Ξερια

4. Άρης Πηγών

 

Δ’ Όμιλος

1. Ναζιανζος

2. Ατρόμητος Χαλκερου

3. Άγιος Λούκας

4. Καβάλα 2004

 

Ε’ Όμιλος

1. ΠΑΟΚ Καβάλας

2. ΑΕΚ Καβάλας

3. Ηρακλής Καβάλας

4. Βύρωνας Καβάλας

 

ΣΤ’ Ομιλος

1. Δόξα Αμυγδαλεώνα

2. Άρης Ζυγού

3. Ασπίδα Πολυστυλου

4. Μ.Α Φιλίππων

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

1. Κεραυνός Κρηνιδων

2. ΑΣ Παγγαιο

3. Ένωση Παγγαιϊκου Δρυαδας

4. Αετός Οφρυνίου

 

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

1. Ορφέας Ελευθερούπολης

2. Βυζάντιο Κόκκινοχώματος

3. Μακεδονικός Αμισιανων

4. Ελπίδες Καβάλας

 

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

1. Ατρόμητος Ακροβουνίου

2. ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

3. Κεραυνός Ελευθερών

4. Βρασίδας Ν. Περαμου

 

Όσον αφορά το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των αγωνιστικών για την σεζόν 2021-2022.

 

Ακολουθούν οι δύο πρώτες αγωνιστικές για κάθε κατηγορία.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η αγωνιστική

  1. Κεραυνός Ελευθερών-Άρης Ζυγού

Δόξα Αμυγδαλεωνα-Αετός Οφρυνίου

Ορφέας Ελευθερούπολης-Βυζάντιο Κόκκινοχώματος

Δόξα Θεολόγου-Βύρωνας Καβάλας

Βρασίδας Ν. Περγάμου-Αναγέννηση Λιμεναριων

Άρης Πηγών-Ένωση Παγγαιϊκου Δρυαδας

Ρεπό: Άρης Πρινου

 

2η αγωνιστική

Άρης Πρινου-Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Ζυγού-Δοξα Αμυγδαλεωνα

Αετός Οφρυνίου-Δόξα Θεολόγου

Βυζάντιο Κόκκινοχώματος-Βρασίδας Ν. Περαμου

Βύρων Καβάλας-Άρης Πηγών

Αναγέννηση Λιμεναριων-Ενωση Παγγαιϊκου Δρυαδας

Ρεπό: Ορφέας Ελευθερούπολης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ελπίδες Καβάλας-Κεραυνός Κρηνιδων

Καβάλα 2004-Ασπίδα Πολυστυλου

Μ.Α Φιλίππων-ΑΕΚ Καβάλας

Ηρακλής Καβάλας-ΑΣ Παγγαίο

Μακεδονικός Αμισιανων-Αγιος Λουκάς

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

 

2η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Ελπίδες Καβάλας

Κεραυνός Κρηνιδων-Μ.Α Φιλίππων

Ασπις Πολυστυλου-Ηρακλης Καβάλας

ΑΕΚ Καβάλας-Μακεδονικός Αμισιανων

ΑΣ Παγγαιο-Ατρομητος Ακροβουνίου

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Άγιος Λουκάς

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

1η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιραχης-Ναζιανζος

ΠΑΟΚ Καβάλας-Θεαγενης

Μακεδονικός Αγιασματος-Απολλων Χρυσοχωρίου

Πανιώνιος Ξερια-Α.Ο Ποταμιάς

Ατρόμητος Χαλκερου-Αίας Παναγίας

 

2η αγωνιστική

Ναζιανζος-Μακεδονικος Αγιασματος

ΠΑΟΚ Καβάλας-Κεραυνός Καλλιραχης

Α.Ο Ποταμιάς-Αίας Παναγίας

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ατρομητος Χαλκερου

Θεαγενης-Πανιωνιος Ξερια

Ετικέτες


Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Accept privacy policy

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Close