ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Ο Μ.Α Ορφανίου πήρε το Καβαλιώτικο ντέρμπι – «Λευκή» ισοπαλία τον Νέστο στο Διδυμότειχο (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η 9η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Ο Μ.Α Ορφανίου πήρε το Καβαλιώτικο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής καθώς επικράτησε με 3-1 του Αετού Οφρυνίου στην έδρα του. Οι περσινοί πρωταθλητές Καβάλας προηγήθηκαν νωρίς με τον Αραμπατζή ενώ ο Χατζηκυριάκου «διπλασίασε» τα τέρματα της ομάδας του στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Ο Τσίλογλου απάντησε άμεσα για τον Αετό Οφρυνίου, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν και πάλι στα τελευταία λεπτά του αγώνα και να «κλειδώσουν» το σπουδαίο αυτό τρίποντο.

Τα γκολ: Αραμπατζής 2’, Χατζηκυριάκου 47’, 84’ / Τσίλογλου 53’

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν στο Διδυμότειχο, Νέστος Χρυσούπολης και ΑΕΔ, με τους Χρυσοπουλιώτες να παίρνουν έναν σημαντικό βαθμό για την μάχη της παραμονής.