ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Πρωταθλήτής χειμώνα ο ΑΟΚ Κ17 στο πρωτάθλημα Νέων της Football League

Με την χθεσινή νίκη του στην Βέροια κόντρα στην τοπική ομάδα, ο ΑΟΚ Κ17 αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα.

Συγκεκριμένα, οι νέοι του Αχιλλέα Καρασαββίδη επικράτησαν με 3-1 της αντίστοιχης ομάδας της Βέροιας στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Football League.

Το σκορ άνοιξε η ομάδα της Καβάλας στο 11’ με τον Παρασκευά. Δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, όμως στο 33’ η ομάδα του ΑΟΚ πήρε κεφάλι στο σκορ με αυτογκόλ μετά από ενέργεια του Πετρίδη. Στην επανάληψη η ομάδα της Καβάλας, κλείδωσε την νίκη και κατάφερε να κατακτήσει την 5η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα.