ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Σπουδαία νίκη για τον ΑΟΞ – Βαριά ήττα για την Δόξα (+ τελική βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η κανονική διάρκεια της Superleague 2.

Ο ΑΟΞ πέτυχε σπουδαία εντός έδρας νίκη κόντρα στην Παναχαϊκή με 4-0 και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Ιωνικού στην Νίκαια κόντρα στον Α.Ο Χανιά, μείωσε από την κορυφή στους 6 βαθμούς. Το σκορ άνοιξε ο Καπνίδης στα μισά του α’ μέρους. Ο Τάτος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο ξεκίνημα της επανάληψης ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Καπνίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-0 για τους «ακρίτες». Το κερασάκι στην τούρτα για την ομάδα του Μπάμπη Τεννέ, πέτυχε ο Mikeladze στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Τα γκολ: Καπνίδης 20’,57’, Τάτος 49’, Mikeladze 82’

Βαριά εντός έδρας ήττα με 4-0 υπέστη η Δόξα Δράμας από τον Λεβαδειακό. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν από νωρίς το σκορ με τον Μαρίνο ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους λίγο πριν το τέλος του α’ μέρους με τον Θεοχάρη. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης ο Costi ήταν αυτός που έκανε το 0-3 για τους «πράσινους» ενώ ο Polleto Costa λίγα λεπτά αργότερα έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του.

Τα γκολ: Μαρίνος 5’, Θεοχάρης 45’, Costi 58’, Polleto Costa 69’

SUPERLEAGUE 2 – 22Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιωνικός-Α.Ο Χανιά 1-1

Α.Ο Ξάνθης-Παναχαϊκή 4-0

Δόξα Δράμας-Λεβαδειακός 0-4

Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης 0-3

ΑΕ Καραϊσκάκης-Διαγόρας Ρόδου 2-1

Α.Ο Τρίκαλα-ΟΦ Ιεράπετρας 1-1