ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Α.Ο Καβάλα: Ήττα με 3-0 στην Λάρισα (+ Στατιστικά – αποτέλεσματα)

Την ήττα με 3-0 γνώρισε στην Λάρισα από την τοπική ΑΕΛ για το εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Super League 2 ο ΑΟ Καβάλα.

Οι “αργοναύτες” μπήκαν καλά στο παιχνίδι χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ όμως κόντρα στην ροή του αγώνα ο Acuna εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και άνοιξε το σκορ για τους “βυσσινί” με κοντινή κεφάλια.

Στην επανάληψη η ομάδα της Λάρισας ανέβασε ακόμη περισσότερο την απόδοση της και έφτασε στο 2-0 με τον Ηλιάδη στα μισά του β’ ημιχρόνου ενώ στο 81′ ο Τσουμάνης “κλείδωσε” την νίκη για την ΑΕΛ. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Bouman σκόραρε στο 60′ όμως το γκολ – ορθώς – ακυρώθηκε ως οφσάιντ ενώ στο 13′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Κολομπίνo.

Τα γκολ: Acuna 24′, Ηλιάδης 68′, Τσουμάνης 81′

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΑΕ Λάρισα (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Ομάρ, Κολομπίνο ((85′ Ραμίρεζ), Θ. Παπαγεωργίου, Γιάκος (45′ Κ. Παπαγεωργίου), Νικολιάς (63′ Γλυνός), Ακούνια (85′ Μαυριάς), Όγκμποε (79′ Τσουμάνης).

Α.Ο Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κόχεν, Στίκας, Θωμαΐδης, Καραγιάννης (58′ Αλίμι), Μπελεβώνης (86′ Οκάν), Ρέτσος (67′ Σταμένκοβιτς), Έμπερτ, Σαμπανίδης, Μποούμαν (86′ Γροσδάνης).