ΑθλητικάΣημαντικά

Τα αποτελέσματα σε Β1’, Β2’ και Β3’ κατηγορία αυτό το Σαββατοκύριακο

Με τρεις αναβολές ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική της Β1’ κατηγορίας αυτό το Σαββατοκύριακο.

Δυο εξ’ αναβολής παιχνίδια πραγματοποιήθηκαν στην Β2’ κατηγορία ενώ χωρίς κανένα πρόβλημα ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Β3’ κατηγορίας.

 

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 17Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Π.Ο Κεραμωτής-Μακεδονικός Αγιάσματος 1-2

Μαίανδρος Γέροντα-Απόλλων Χρυσοχωρίου 0-4

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ποσειδώνας Καβάλας 1-3

Α.Ο Ποταμιάς-Φάρος Μαριών ΑΝΑΒΟΛΗ

Πανιώνιος Ξεριά-Αίας Παναγίας ΑΝΑΒΟΛΗ

Ατρόμητος Λεκάνης-Μυρμιδόνες Καβάλας ΑΝΑΒΟΛΗ

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Π.Ο Κεραμωτής 45 (64-16)
  2. Απόλλων Χρυσοχωρίου 35 (48-17)
  3. Ποσειδώνας Καβάλας 33 (33-23)
  4. Μακεδονικός Αγιάσματο 33 (27-18)
  5. Πανιώνιος Ξεριά* 28 (32-17)
  6. Μαίανδρος Γέροντα 27 (25-34)
  7. Α.Ο Ποταμιάς* 20 (21-27)
  8. Αίας Παναγίας** 14 (24-37)
  9. Μυρμιδόνες Καβάλας* 13 (18-32)
  10. Ποντιακός Ποντολιβάδου 12 (27-31)
  11. Ατρόμητος Λεκάνης** 9 (16-33)
  12. Φάρος Μαριών* 8 (22-36)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο

(**) Έχουν δυο αγώνες λιγότερους

*** Το σωματείο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΕΚΑΝΗΣ έχει -3 βαθμούς

 

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΕΞ’ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

Μακεδονικός Αμσιανών-Ηρακλής Καβάλας 0-1

Άρης Ζυγού-Κεραυνός Καλλιράχης 2-3

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Μακεδονικός Αμισιανών 34 (35-12)
  2. Καβάλα 2004* 27 (35-18)
  3. Δόξα Αμυγδαλεώνα** 26 (19-13)
  4. Ηρακλής Καβάλας 25 (31-12)
  5. ΠΑΟΚ Καβάλας* 24 (26-15)
  6. Άρης Πρίνου* (**) 22 (26-21)
  7. Άρης Ζυγού 18 (27-24)
  8. Κεραυνό Καλλιράχης* 16 (22-33)
  9. Ασπίδα Πολυστύλου* 14 (18-24)
  10. Ελπίδες Καβάλας 6 (8-32)
  11. Άγιος Λουκάς 1 (10-41)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

(**) Έχουν παιχνίδι λιγότερο

*** Το σωματείο ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ έχει -3 βαθμούς

**** Το σωματείο ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ έχει -6 βαθμούς

 

Β3’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 16Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣ Παγγαίο-Μ.Α Ορφανίου 0-5

Α.Ο Ελαιοχωρίου-Αστέρας Φωλιάς 1-2

Κεραυνός Ελευθερών-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 2-2

Α.Ο Κάρυανης-ΑΕ Πίερεων 3-0

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 7-0

Ρεπό: ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Β3’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. M.A Ορφανίου 41 (49-7)
  2. Αστέρας Φωλιάς* 31 (39-22)
  3. Κεραυνός Ελευθερών* 27 (34-17)
  4. Α.Ο Κάρυανης** 23 (31-24)
  5. ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα* (**) 22 (34-19)
  6. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* (**) 21 (27-20)
  7. Ατρόμητος Ακροβουνίου 21 (35-26)
  8. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος*** 14 (15-33)
  9. Α.Ο Ελαιοχωρίου* (**) 13 (18-22)
  10. ΑΕ Πιερέων** 9 (13-34)
  11. ΑΣ Παγγαίο** -3 (3-74)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

(**) Έχουν αγώνα λιγότερο

(***) Έχει δυο αγώνες λιγότερους

**** Το σωματείο ΑΣ ΠΑΓΓΑΙΟ έχει -3 βαθμούς



Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Accept privacy policy

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Close