ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής (+ βαθμολογία)

Η 10η αγωνιστική πραγματοποίηθηκε σήμερα για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Ο Νέστος γνώρισε βαριά ήττα εντός έδρας από τον Πανσερραϊκό με 5-0 στα πλαίσια του ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι ήλεγχαν από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό την αναμέτρηση και κατάφεραν να πετύχουν μια εμφατική νίκη απέναντι σε έναν νωθρό Νέστο Χρυσούπολης.

Τα γκολ: Γκούρτσας 10’, Κονσί 14’, Τσιμίκας 37’, Μπάρδας 45’+2’, Πολύζος 85’

Ο Αετός Οφρυνίου ηττήθηκε στο Παραλίμνιο από τον Απόλλωνα με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 67’ με τον Γαϊδαρτζή, όμως ο Αποστολίδης απάντησε άμεσα για την ομάδα του Οφρυνίου. Το γκολ που έκρινε τον νικητή, πέτυχε ο Λιάρας, λίγα λεπτά αργότερα.

Τα γκολ: Γαϊδαρτζής 67’, Λιάρας 77’ / Αποστολίδης 70’

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα ανδείχθηκαν στην Ξάνθη, Ηρακλής Νέου Ζυγού και Κεραυνός Πέρνης.