Photo-Synthesis

ΑθλητικάΣημαντικά

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας

Πασχαλίδης Πρότυπες Κατασκευές

H 11η αγωνιστική πραγματοποίηθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο και στους τρεις ομίλους της Β’ κατηγορίας.

Αυτή η αγωνιστική μάλιστα σήμανε και την τελευταία του α’ γύρου απονέμωντας τους τίτλους των πρωταθλητών χειμώνα σε Β1’, Β2’ και Β3’ κατηγορία.

 

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αίας Παναγίας-Π.Ο Κεραμωτής 2-3

Ποσειδώνας Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου 1-4

Μακεδονικός Αγιάσματος-Α.Ο Ποταμιάς 3-1

Μυρμιδόνες Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριά 1-2

Ατρόμητος Λεκάνης-Μαίανδρος Γέροντα 1-2

Φάρος Μαριών-Ποντιακός Ποντολιβάδου 0-1

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Π.Ο Κεραμωτής 30 (44-11)
  2. Απόλλων Χρυσοχωρίου 23 (30-10)
  3. Μακεδονικός Αγιάσματος 22 (18-11)
  4. Ποσειδώνας Καβάλας 22 (21-15)
  5. Πανιώνιος Ξερια 19 (26-11)
  6. Μαίανδρος Γέροντα 17 (14-25)
  7. Α.Ο Ποταμιάς 14 (13-117)
  8. Μυρμιδόνες Καβάλας 10 (12-20)
  9. Φάρος Μαριών 8 (12-32)
  10. Αίας Παναγίας 8 (16-29)
  11. Ποντιακός Ποντολιβάδου 8 (9-19)
  12. Ατρόμητος Λεκάνης* 3 (11-26)

(*) Έχει -3 βαθμούς

 

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μακεδονικός Αμισιανών-Καβάλα 2004 0-0

ΠΑΟΚ Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-1

Eλπίδες Καβάλας-Ασπίς Πολυστύλου 2-0

Άρης Ζυγού-Κεραυνός Καλλιράχης ΑΝΑΒΟΛΗ

Άρης Πρίνου-Άγιος Λουκάς 3-0 α.α

Ρεπό: Ηρακλής Καβάλας

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Μακεδονικός Αμισιανών 25 (27-7)
  2. Καβάλα 2004 19 (27-15)
  3. ΠΑΟΚ Καβάλας 18 (19-13)
  4. Δόξα Αμυγδαλεώνα* 17 (12-9)
  5. Άρης Πρίνου* 17 (22-14)
  6. Άρης Ζυγού* 16 (22-13)
  7. Ασπίς Πολυστύλου 11 (14-19)
  8. Ηρακλής Καβάλας*** 10 (19-10)
  9. Κεραυνός Καλλιράχης* 6 (12-26)
  10. Ελπίδες Καβάλας 3 (7-24)
  11. Άγιος Λουκάς** 0 (5-30)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο

(**) Έχει -3 βαθμούς

(***) Έχει -6 βαθμούς

 

B3’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α.Ο Ελαιοχωρίου-Μ.Α Ορφανίου 0-0

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αστέρας Φωλιάς 0-4

Κεραυνός Ελευθερών-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 5-1

Α.Ο Κάρυανης-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 1-0

ΑΣ Παγγαίο-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 1-7

Ρεπό: ΑΕ Πιερέων

B3’ KAΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. M.A Ορφανίου 26 (31-6)
  2. Αστέρας Φωλιάς 22 (31-15)
  3. Κεραυνός Ελευθερών 20 (27-11)
  4. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 17 (24-15)
  5. Ατρόμητος Ακροβουνίου 14 (19-21)
  6. Α.Ο Κάρυανης 14 (19-19)
  7. ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα* 13 (21-15)
  8. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος* 11 (10-17)
  9. Α.Ο Ελαιοχωρίου* 10 (14-16)
  10. ΑΕ Πιερέων 3 (9-19)
  11. ΑΣ Παγγαίο** -3 (1-52)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο

(**) Έχει -3 βαθμούς



Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Accept privacy policy

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Close