ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας (+ βαθμολογία)

Πασχαλίδης Πρότυπες Κατασκευές

Πραγματοποιήθηκε η 14η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας αυτό το Σαββατοκύριακο.

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ντέρμπι κορυφής της 14ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Νέστο Χρυσούπολης και τον Πανδραμαϊκό. Οι Δραμινοί προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Μπερούκα στο 65’, ο Λαζαρίδης όμως λίγα λεπτά αργότερα ισοφάρισε για τους Χρυσοπουλιώτες.

Τα γκολ: Λαζαρίδης 71’/ Μπερούκας 65’

Ήττα που τον βάζει σε περιπέτειες, υπέστη ο Αετός Οφρυνίου στην Αλεξανδρούπολη από την τοπική Ένωση με 1-0. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Γκαβανόζης στο 71’ της αναμέτρησης.

Τα γκολ: Γκαβανόζης 71’

Από τον ουρανό στην κόλαση μέσα σε ένα εφιαλτικό τρίλεπτο ο Κεραυνός Πέρνης, ο οποίος ηττήθηκε στην Ξάνθη από τον Άρη Αβάτου με 2-1. Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν νωρίς στο παιχνίδι με τον Τζουμάνη, όμως δυο τέρματα του Γκέκα στο 64’ και 68’ της αναμέτρησης, χάρισαν την νίκη στους Ξανθιώτες.

Τα γκολ: Γκέκας 64’, 68’ / Τζουμάνης 13’

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Δόξα Θεολόγου στην Ξάνθη κόντρα στον τοπικό Ορφέα και γνώρισε την ήττα με 2-1. Η ομάδα του Ορφέα προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο με τα τέρματα των Ζιγκολάρι και Τσέκου. Στην επανάληψη η Δόξα πίεσε και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τον Λάτα αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση.

Τα γκολ: Ζιγκολάρι 8’, Τσέκος 26’ / Λάτα 64’