Photo-Synthesis

ΑθλητικάΣημαντικά

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας

Πασχαλίδης Πρότυπες Κατασκευές

Ολοκληρώθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο η 19η αγωνιστική σε Β1’, Β2’ και Β3’ κατηγορία της ΕΠΣ Καβάλας.

Μαθηματικά πρωταθλητής της Β1’ κατηγορίας, ο Π.Ο Κεραμωτής ο οποίος θα ακολουθήσει στην Α’ κατηγορία του 2019-2020 τον Μ.Α Ορφανίου.

 

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 19Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Π.Ο Κεραμωτής-Ποντιακός Ποντολιβάδου 5-0

Πανιώνιος Ξεριά-Απόλλων Χρυσοχωρίου 0-1

Ατρόμητος Λεκάνης-Ποσειδώνας Καβάλας 2-1

Μαίανδρος Γέροντα-Α.Ο Ποταμιάς 2-4

Μυρμιδόνες Καβάλας-Φάρος Μαριών 6-1

Αίας Παναγίας-Μακεδονικός Αγιάσματος ΑΝΑΒΟΛΗ

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Π.Ο Κεραμωτής 51 (71-16)
  2. Απόλλων Χρυσοχωρίου 41 (51-17)
  3. Μακεδονικός Αγιάσματος* 36 (30-18)
  4. Ποσειδώνας Καβάλας 33 (34-27)
  5. Πανιώνιος Ξεριά 32 (38-20)
  6. Μαίανδρος Γέροντα 30 (29-36)
  7. Α.Ο Ποταμιάς 26 (29-32)
  8. Αίας Παναγίας* 21 (29-40)
  9. Μυρμιδόνες Καβάλας 17 (25-35)
  10. Ατρόμητος Λεκάνης 13 (18-38)
  11. Ποντιακός Ποντολιβάδου 12 (27-38)
  12. Φάρος Μαριών 8 (24-50)

(*) Έχουν παιχνίδι λιγότερο

** Το σωματείο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΕΚΑΝΗΣ έχει -3 βαθμούς

 

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 19Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άγιος Λουκάς-Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-5

Μακεδονικός Αμισιανών-ΠΑΟΚ Καβάλας 0-0

Καβάλα 2004-Ασπίδα Πολυστύλου 1-2

Ηρακλής Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης 6-0

Άρης Πρίνου-Άρης Ζυγού 2-2

Ρεπό: Ελπίδες Καβάλας

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Δόξα Αμυγδαλεώνα 38 (28-15)
  2. Μακεδονικός Αμισιανών* 35 (37-15)
  3. Ηρακλής Καβάλας 31 (40-14)
  4. Καβάλα 2004* 31 (40-23)
  5. ΠΑΟΚ Καβάλας* 27 (27-16)
  6. Άρης Πρίνου* 26 (33-29)
  7. Άρης Ζυγού* 22 (34-26)
  8. Ασπίδα Πολυστύλου* 20 (22-27)
  9. Κεραυνός Καλλιράχης* 17 (22-41)
  10. Ελπίδες Καβάλας* 7 (9-34)
  11. Άγιος Λουκάς 2 (11-52)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

** Το σωματείο ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ έχει -3 βαθμούς

*** Το σωματείο ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ έχει -6 βαθμούς

 

Β3’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 19Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μ.Α Ορφανίου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 5-1

ΑΕ Πιερέων-Αστέρας Φωλιάς 0-3

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 1-0

ΑΣ Παγγαίο-Κεραυνός Ελευθερών 0-4

Α.Ο Ελαιοχωρίου-Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-1

Ρεπό: Α.Ο Κάρυανης

Β3’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. M.A Ορφανίου 50 (63-12)
  2. Αστέρας Φωλιάς* 35 (43-24)
  3. Κεραυνός Ελευθερών* 32 (39-18)
  4. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 30 (36-23)
  5. Α.Ο Κάρυανης* 29 (36-28)
  6. ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα* 27 (38-24)
  7. Ατρόμητος Ακροβουνίου* 24 (39-32)
  8. Α.Ο Ελαιοχωρίου* 20 (27-26)
  9. ΑΕ Πιερέων 15 (18-39)
  10. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 14 (18-49)
  11. ΑΣ Παγγαίο* -3 (6-87)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

** Το σωματείο ΑΣ ΠΑΓΓΑΙΟ έχει -3 βαθμούς

 



Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Accept privacy policy

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Close