ΑθλητικάΣημαντικά

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας

banner

Η 20η αγωνιστική ολοκληρώθηκε σε Β1’, Β2’ και Β3’ κατηγορία της ΕΠΣΚ αυτό το Σαββατοκύριακο.

Αξιοσημείωτες οι ήττες του Μακεδονικού Αμισιανών και της Καβάλα 2004 που δίνουν προβάδισμα στην Δόξα Αμυγδαλεώνα για την κατάκτηση του τίτλου στην Β2’ κατηγορία.

 

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 20Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Π.Ο Κεραμωτής-Μαίανδρος Γέροντα 6-0

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μυρμιδόνες Καβάλας 5-3

Φάρος Μαριών-Μακεδονικός Αγιάσματος 1-4

Ποσειδώνας Καβάλας-Αίας Παναγίας 2-3

Α.Ο Ποταμιάς-Πανιώνιος Ξεριά 2-1

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ατρόμητος Λεκάνης 0-0

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Π.Ο Κεραμωτής 54 (77-16)
  2. Απόλλων Χρυσοχωρίου 44 (56-20)
  3. Μακεδονικός Αγιάσματος* 39 (34-19)
  4. Ποσειδώνας Καβάλας 33 (36-30)
  5. Πανιώνιος Ξεριά 32 (39-22)
  6. Μαίανδρος Γέροντα 30 (29-42)
  7. Α.Ο Ποταμιάς 29 (31-33)
  8. Αίας Παναγίας* 24 (32-42)
  9. Μυρμιδόνες Καβάλας 17 (28-40)
  10. Ατρόμητος Λεκάνης 14 (18-38)
  11. Ποντιακός Ποντολιβάδου 13 (27-38)
  12. Φάρος Μαριών 8 (25-54)

(*) Έχουν παιχνίδι λιγότερο

** Το σωματείο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΕΚΑΝΗΣ έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 3 βαθμών

 

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 20Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ασπίς Πολυστύλου-Μακεδονικός Αμισιανών 2-1

Άγιος Λουκάς-Ηρακλής Καβάλας 0-3

Κεραυνός Καλλιράχης-Καβάλα 2004 2-1

ΠΑΟΚ Καβάλας-Άρης Ζυγού 2-0

Ελπίδες Καβάλας-Άρης Πρίνου 0-4

Ρεπό: Δόξα Αμυγδαλεώνα

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Δόξα Αμυγδαλεώνα* 38 (28-15)
  2. Μακεδονικός Αμισιανών* 35 (38-17)
  3. Ηρακλής Καβάλας 34 (43-14)
  4. Καβάλα 2004* 31 (41-25)
  5. ΠΑΟΚ Καβάλας* 30 (29-16)
  6. Άρης Πρίνου* 29 (37-29)
  7. Ασπίδα Πολυστύλου* 23 (24-28)
  8. Άρης Ζυγού* 22 (34-28)
  9. Κεραυνός Καλλιράχης* 20 (24-42)
  10. Ελπίδες Καβάλας* 7 (9-38)
  11. Άγιος Λουκάς 2 (11-55)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

** Το σωματείο ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 3 βαθμών

*** Το σωματείο ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 6 βαθμών

 

Β3’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 20Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μ.Α Ορφανίου-ΑΕ Πιερέων 4-0

Αστέρας Φωλιάς-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 3-0

Κεραυνός Ελευθερών-Ατρόμητος Ακροβουνίου 2-0

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-ΑΣ Παγγαίο 5-0

Α.Ο Κάρυανης-Α.Ο Ελαιοχωρίου 0-4

Ρεπό: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Β3’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. M.A Ορφανίου 53 (67-12)
  2. Αστέρας Φωλιάς* 38 (46-24)
  3. Κεραυνός Ελευθερών* 35 (41-18)
  4. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 33 (41-23)
  5. Α.Ο Κάρυανης* 29 (36-32)
  6. ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα* 27 (38-27)
  7. Ατρόμητος Ακροβουνίου* 24 (39-34)
  8. Α.Ο Ελαιοχωρίου* 23 (31-26)
  9. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος* 14 (18-49)
  10. ΑΕ Πιερέων 10 (18-43)
  11. ΑΣ Παγγαίο* (**) -3 (6-92)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

** Το σωματείο ΑΣ ΠΑΓΓΑΙΟ έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 3 βαθμών

 



Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Accept privacy policy

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Close