ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας (+ βαθμολογία)

Η 21η αγωνιστική ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

O Νέστος ήταν ο μεγάλος νικητής του Καβαλιώτικου ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής, καθώς επικράτησε με 3-2 της Δόξας Θεολόγου στο ΔΑΚ Χρυσούπολης. Το σκορ άνοιξε νωρίς στο παιχνίδι ο Αδαμάκης για τους γηπεδούχους ώστε δέκα λεπτά αργότερα, ο Ποδάρας να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Ο Αντωνιάδης μείωσε για την Θασιακή ομάδα στο 30’ όμως λίγα λεπτά αργότερα ο Κοβάτσης έδωσε και πάλι προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Στην επανάληψη, ο Χιονίδης μείωσε και πάλι για την Δόξα στο 57’ χωρίς να αλλάξει κάτι άλλο όμως μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Τα γκολ: Αδαμάκης 8’, Ποδάρας 18’, Κοβάτσης 32’ / Αντωνιάδης 30’, Χιονίδης 57’

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τον Αετό Οφρυνίου, ο οποίος επικράτησε με το επιβλητικό 5-0 του Ορφέα Puma Ξάνθης και διατηρήθηκε στις κορυφαίες θέσεις της βαθμολογίας. Ο Παυλίδης άνοιξε τον χορό των τερμάτων στο 21’ ενώ στο 35’ ο Τσίλογλου έκανε το 2-0 για τους «μαυραετούς». Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Ουζούνογλου σημείωσε το 3-0, ο Δουμάνης στο 77’ έκανε το 4-0 για την ομάδα του ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Σαλπιγγίδης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για την ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη.

Τα γκολ: Παυλίδης 21’, Τσίλογλου 35’, Ουζούνογλου 52’, Δουμάνης 77’, Σαλπιγγίδης 81’