ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα
Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας των Ομίλων του Κυπέλλου της ΕΠΣ Καβάλας (+ βαθμολογία)
Τα φαβορί έκαναν το χρέος τους στις περισσότερες περιπτώσεις ενώ νίκες-έκπληξη πέτυχαν ο Απόλλων Χρυσοχωρίου, ο ΑΣ Παγγαίο και ο ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα κόντρα σε ομάδες μεγαλύτερης κατηγορίας.
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο Ποταμιάς-Άρης Πρινου 2-4
Θεαγενης-Αιας Παναγίας 1-1
Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
- Άρης Πρίνου 3 (4-2)
- Αίας Παναγίας 1 (1-1)
- Θεαγένης 1 (1-1)
- Α.Ο Ποταμιάς 0 (2-4)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αναγέννηση Λιμεναριων-Κεραυνός Καλλιράχης 1-0
Ρεπό: Δόξα Θεολόγου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
- Αναγέννηση Λιμεναρίων 3 (1-0)
- Δόξα Θεολόγου* 0 (0-0)
- Κεραυνός Καλλιράχης 0 (0-1)
(*) Έχει κάνει το ρεπό της
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Απόλλων Χρυσοχωριου-Αρης Πηγών 1-0
Πανιώνιος Ξερια-Μακεδονικός Αγιασματος 2-3
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
- Μακεδονικός Αγιάσματος 3 (3-2)
- Απόλλων Χρυσοχωρίου 3 (1-0)
- Πανιώνιος Ξεριά 0 (2-3)
- Άρης Πηγών 0 (0-1)
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Καβάλα 2004-Ναζιανζος 2-0
Άγιος Λουκάς-Ατρόμητος Χαλκερου ΑΝΑΒΟΛΗ
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
- Καβάλα 2004 3 (2-0)
- Ατρόμητος Χαλκερού* 0 (0-0)
- Άγιος Λουκάς* 0 (0-0)
- Ναζιανζός 0 (0-2)
(*) Έχουν παιχνίδι λιγότερο
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΟΚ Καβάλας-Βύρωνας Καβάλας 0-5
Ηρακλής Καβάλας -ΑΕΚ Καβάλας 1-3
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
- Βύρωνας Καβάλας 3 (5-0)
- ΑΕΚ Καβάλας 3 (3-1)
- Ηρακλής Καβάλας 0 (1-3)
- ΠΑΟΚ Καβάλας 0 (0-5)
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μ.Α Φιλίππων-Δόξα Αμυγδαλεωνα 1-4
Άρης Ζυγού-Ασπίς Πολυστύλου 1-1
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
- Δόξα Αμυγδαλεώνα 3 (4-1)
- Ασπίς Πολυστύλου 1 (1-1)
- Άρης Ζυγού 1 (1-1)
- Μ.Α Φιλίππων 0 (1-4)
Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κεραυνός Κρηνιδων-Αετος Οφρυνίου 0-3
ΑΣ Παγγαίο-Ενωση Παγγαιϊκου Δρυαδας 3-2
Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
- Αετός Οφρυνίου 3 (3-0)
- ΑΣ Παγγαίο 3 (3-2)
- Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 0 (2-3)
- Κεραυνός Κρηνίδων 0 (0-3)
Η’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ελπίδες Καβάλας-Ορφέας Ελευθερούπολης 0-5
Μακεδονικός Αμισιανων-Βυζαντιο Κόκκινοχώματος 1-2
Η’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
- Ορφέας Ελευθερούπολης 3 (5-0)
- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3 (2-1)
- Μακεδονικός Αμισιανών 0 (1-2)
- Ελπίδες Καβάλας 0 (0-5)
Θ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Βρασιδας Ν. Περαμου 0-3
ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών 2-1
Θ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
- Βρασίδας Ν. Περάμου 3 (3-0)
- ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 3 (2-1)
- Κεραυνός Ελευθερών 0 (1-2)
- Ατρόμητος Ακροβουνίου 0 (0-3)