ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Σπουδαίες εντός έδρας νίκες για Αετό και Νέστο (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Ο Νέστος Χρυσούπολης κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι κόντρα στην ΑΕ Ευόσμου. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Καρανδρέα, όμως ο Παπαδόπουλος κατάφερε να ισοφαρίσει από την άσπρη βούλα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου για τους Χρυσοπουλιώτες. Στα μέσα της επανάληψης ο Γεωργιάδης έδωσε προβάδισμα στον Νέστο, το οποίο όμως διήρκεσε για λίγα δευτερόλεπτα, καθώς ο Μπονέρης ισοφάρισε για την ΑΕ Ευόσμου. Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Μπαϊκαρά, λίγα λεπτά μετά την ισοφάριση.

Τα γκολ:  Παπαδόπουλος 45’, Γεωργιάδης 71’, Μπαϊκαρά 77’/  Καρανδρέας 14’, Μπονέρης 73’

Ο Αετός επικράτησε με 3-0 της Ελπίδας Σαππών και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα. Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτυ στο 29’ με τον Παυλίδη, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να σκοράρει λίγα λεπτά αργότερα και να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και τελικά κατάφεραν να «κλειδώσουν» την νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα με τα γκολ των Τουμανίδη και Τσίλογλου.

Τα γκολ: Παυλίδης 33’, Τουμανίδης 82’, Τσίλογλου 88’