ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

National League 2: Εκτός έδρας ήττα για την Αγία Βαρβάρα (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Δεν τα κατάφερε στην έδρα του ΓΑΣ Βασιλικών η Αγία Βαρβάρα και μπήκε στο 2024 με το «αριστερό» καθώς γνώρισε εκτός έδρας ήττα με 64-58 για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της National League 2.

Οι γηπεδούχοι στο τέλος του ημιχρόνου κατάφεραν να πάρουν διψήφια διαφορά απέναντι στους περσινούς πρωταθλητές Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης όμως στην επανάληψη η «Σάντα» έβγαλε αντίδραση και μετά από μια πολύ καλή γ’ περίοδο κατάφερε να ξαναμπεί για τα καλά στο παιχνίδι. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα του ΓΑΣ Βασιλικών εμφανίστηκε ψυχραιμότερη και ήταν αυτή που τελικά πανηγύρισε την κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνος.

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 19-12 (37-27), 12-22 (49-49), 15-9 (64-58)

NATIONAL LEAGUE 2 – 10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΑΣ Βασιλικών-Αγία Βαρβάρα 64-58

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 65-76

Όλυμπος-Ιωνικός Ιωνίας 76-71

Μουδανιά-Σταυρούπολη 74-80

Ναύαρχος Βότσης-Ασπίς Ξάνθης 90-82

Ευκαρπία-Εθνικός Λαγυνών 77-78