ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Γ’ Εθνική: Επιτέλους νίκη για τον Βύρωνα – Συνεχίζει το σερί του ο Νέστος – Νέα ήττα για τον Μ.Α Ορφανίου (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η 18η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Σπουδαία νίκη τόσο βαθμολογικής όσο και ψυχολογικής σημασίας πέτυχε ο Βύρωνας Καβάλας, ο οποίος επικράτησε στο Βερούλειο Στάδιο με 1-0 του Θερμαϊκού. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Σιδηρόπουλος στο τελευταίο λεπτό του α’ μέρους μετά από φάση διαρκείας ενώ αξίζει να σημειωθεί πως και οι δυο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του Βύρωνα Καβάλας μετά από δυο μήνες.

Τα γκολ: Σιδηρόπουλος 45’

Ο Νέστος Χρυσούπολης συνεχίζει το σερί του αποδεικνύοντας πως ο στόχος παραμονή είναι παραπάνω από εφικτός για τους Χρυσοπουλιώτες. Στην σημερινή αναμέτρηση κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 του Ποσειδώνα Νέας Μηχανιώνας με γκολ του Ράνου στα μισά του α’ μέρους ενώ οι τελικές προσπάθειες των Μενίκου και Κούτεφ σταμάτησαν στο δοκάρι. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ποσειδώνας αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο από το 20’ λόγω αποβολής.

Τα γκολ: Ράνος 26’

Νέα εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Μ.Α Ορφανίου, αυτή τη φορά από τον Πανδραμαϊκό με 2-0. Τα γκολ που έκριναν την αναμέτρηση για τους Δραμινούς πέτυχαν οι Παυλίδης και Γιαννόπουλος σκοράροντας αμφότεροι στις αρχές κάθε ημιχρόνου.

Τα γκολ: Παυλίδης 9’, Γιαννόπουλος 54’